← Späť na aktuality

Prečo byť dobrovoľníkom? 10 dôvodov

Rozmýšľali ste už niekedy prečo sa stať dobrovoľníkom? Prinášam Vám týchto 10 dôvodov, ktoré si myslím, že stoja za to.IMG_0007

1) Nové priateľstvá!

Pri dobrovoľníckej práci sa stretávajú ľudia z celého Slovenska, ale aj Európy. Sú to dobrovoľníci, ktorí sa mimo dobrovoľníctva realizujú v rozličných zaujímavých oblastiach. Máš šancu rozšíriť si obzory, získať nové priateľstvá a kontakty. Hlavne chalani je to kopec slobodných báb 😀

2) Dobrovoľníctvo je služba.

Každá osoba sa počíta. Každý z nás je v niečom dobrý a šikovný. U nás sa uplatnia všetci, ktorý chcú a sú ochotný akokoľvek pomáhať. Veď dobrovoľníctvo je služba. Pomoc nám všetkým. Turistom aj domácim, ktorí v horách pracujú.

3) Spoznaj Tatry z „druhej strany“

Uži si Tatry naozaj na plno. Najkrajší, na týždni strávenom u nás, je nekomerčný rozmer. Nie je to o tom, ísť na túru a večer späť do hotela. Ubytovaní ste priamo na Skalnatom plese, kde po vypnutí lanoviek je nádherné ticho a kľud.

4) Urob niečo pre druhých

Naše dobrovoľníctvo má aj sociálny rozmer. Pomáhame odchovancom z detstkých domovov a to sa počíta. Vždy!

5) Obohať svoje CV

Byť dobrovoľníkom je neoceniteľná skúsenosť, ktorú si hrdo môžeš napísať do životopisu. Aj u nás konečne začali firmy prihliadať aj na tento osobnostný rozmer a dokážu ho oceniť.

6) Rozširuj si obzor poznania (diskusie)

V rámci turnusov organizujeme prednášky a diskusie s miestnymi odborníkmi na rôzne zaujímavé témy, od histórie, cez horskú záchranu až po hydrológiu. Sú to samozrejme témy úzko prepojené s Tatrami a priľahlým regiónom. U nás sa dozvieš veci, ktoré v turistických príručkách nenájdeš.

7) Spoznaj inú kultúru, uč sa cudzí jazyk

Ako dobrovoľníci k nám chodia aj ľudia zo zahraničia, takže máš možnosť spoznať aj iné kultúry, pohľad na svet a naučiť sa, prípadne sa precvičiť v cudzom jazyku. Zvlášť zábavné je, keď sa dorozumievajú Slováci s Poliakmi :). Viete čo znamená ak sa povie kolejka, kolej a koľajnica?

8) Reálne výsledky tvojej práce

Práca, odrobená v Tatrách, síce nie je na „večné veky“, ale výsledky je vidieť a pretrvajú dlho. Je úžasný pocit, keď prídeš na túru s rodinou, alebo s priateľmi a na chodníkoch im môžeš ukazovať, čo všetko si urobil Ty.

9) Zvelebuj svoje zdravie

Drvivá väčšina prác sa vykonáva v teréne, na čerstvom vzduchu. Sú to práce spojené s prechádzkou vo vysokohorskom prostredí, čo zocelí telo, aj ducha.

10) Získaš neopakovateľný pocit zadosťučinenia

Niet nad pocit hrdosti na samého seba, z dobre vykonanej práce. 🙂

Bonus 🙂 Je to zábava a získaš skvelé benefity

Dúfame, že sme týmto blogom pomohli nerozhodným rozhodnúť sa prísť dobrovoľníčiť do Vysokých Tatier. Budeme sa tešiť, keď Vás príde čo najviac a samozrejme sa tešíme na tých, ktorí sa ku nám po roku opäť vrátia.

Milí priatelia, my sme pripravení a Vy? Stretneme sa na Skalnatom…

Jerry