← Späť na aktuality

Dobrovoľníci v Tatrách v roku 2015

Začali sme dobrovoľnícku sezónu, preto by som Vám rád predstavil niekoľko vnútorných očakávaní a noviniek, ktoré sme pre Vás túto sezónu pripravili.

MInulý rok sme s dobrovoľníkmi zažili veľa  úsmevných príhod. Medzi iným nám dobrovoľníci hovorilio tom, ako sa pri nich ľudia na chodníkoch zastavujú mysliac si, že sú otrokmi na nútených prácach. Turisti zhliadnúc dobrovoľníka s krompáčom a lopatou v ruke idúc po tatranskom chodníku si naozaj mysleli, že ide o nevoľníka. Dávali dobrovoľníkom jedlo alebo peniaze, chceli ich dokonca vykúpiť. Žartujem.

Preto sme sa tento rok dohodli aspoň na tom, že dobrovoľníci budú chodiť v rovnakých spoločných tričkách, ktoré im nakonci ich turnusu ostanú.

Okrem toho rokujem s viacerými partnermi o ďalšom oblečení. Bolo by pekné keby dobrovoľníci chodili v rovnakých uniformách, tak ako kedysi zelená hliadka. Všetko je však závislé od veľkosti našich prostriedkov. Bol by som rád, ak by sa to podarilo.

 

Silnou novinkou minulého roku bol pokus o intranet TDS. tento prešiel zásadnou rekonštrukciou a konečne nám budú fungovať automatické maily, reporty a interné spravodajstvo pre vás. vychádzame z predpokladu, že dnes sme už takmer všetci mobilný na sieti, takže veľa vecí budeme s vami komunikovať prostredníctvom internetu a intranetu a cez socalne siete. Takže všetci sa prihláste do skupiny na FB s názvom Tatranská dobrovoľnícka služba a sledujte zadania, ktoré tam postupne pridávame.

 

Minulý rok sa nám podarilo dobudovať turistickú kuchynku. Tento rok by som bol veľmi rád, ak by sa nám podarilo vybudovať vonku tesne pri chate nejaké plnohodnotné sedenie. Taktiež premýšľam nad tým, že vytvoríme v galérii systém lavičiek a stolov, aby ste tam ráno mohli sedávať a raňajkovať. Tento rok však pribudla novinka. Je ňou bar v spoločenskej miestnosti a čitárni, kde sme pravidelne robievali naše školenia. Dúfam, že sa nám podarí  tam dostať aj TV na naše pondelkové prezentaćie z BOZP.

Okrem toho sm sľúbil a tento rok to už aj máme poschvaľované, že budeme každý týždeň hodnotiť  najusilovnejších z vás a tým pripravíme nejakú odmenu. Ostáva v platnosti. A dúfam, že tento rok  bude konečne veľký záujem o žúrku na konci sezóny, kde sa všetci spoločne stretneme a porozprávame. Je už na to vytvorená udalosť v intranete TDS.

Ináč všetko ostatné beží  po starom tak ako minulý rok.

 

Pomalými krokmi na základe vašich spätných väzieb sa snažíme zlepšovať v našom poslaní, ktorým je  služba pre turistov a pre vás. A služba odchovancom za ktoprú Vám ďakujem, že nám s ňou pomáhate. Naďalej sú našimi partnermi odchovanci z detských domovov, ktorý budú spolu s vami čistia chodníky číms a resocializujú a pomáhajú všetkým.

Dobrovoľníctvo v našom ponímaní je o službe, pomoci a kamarátstve. Službe turistom, pomoci odchovancom a kamarátstve medzi nami.

Garanciou pre všetko vyššie uvedené má byť nový šéf dobrovoľníkov Marek Laburda zvaný Jerry. Vkladám doň veľké nádeje. Ide o šikovného a inteligentného Lomničana, ktorý má byť realizátorom všetkých nápadov, ktoré vytvorím pre dobrovoľníkov. Držte nám palce a pomôžme si navzájom, aby sa nám to podarilo.

 

mariena

 

 

P.S.: Točíme nový film o tom ako vyzerá Päť dní zo života dobrovoľníka.