O projekte Tatranská dobrovoľnícka služba

Tatranská dobrovoľnícka služba (TDS) je projekt organizovaný Tatranským okrášľovacím spolkom - občianským združením, ktoré (okrem iného) organizuje a podporuje verejnoprospešné práce v oblasti Vysokých Tatier.

TDS je určená pre všetkých, ktorí chcú pomôcť regiónu Vysokých Tatier formou dobrovoľníckej práce. Študenti, absolventi, firmy, alebo hocikto, kto má záujem o aktívne trávenie voľného času, majú vďaka projektu TDS jedinečnú šancu spoznať Tatry, zažiť niečo nové a popri tom urobiť aj niečo verejnoprospešné.

Zvyčajne dobrovoľníci prichádzajú do Tatier na týždňové turnusy, avšak v prípade záujmu a voľných kapacít je možné ostať aj dlhšie. Taktiež poskytujeme individuálne plány dobrovoľníctva pre jednotlivcov a firmy.

Od dobrovoľníkov vyžadujeme, aby odpracovali 6 hodín denne, za čo dostanú ubytovanie, stravu za nákladové ceny a dalšie benefity, ktoré závisia od dohody s našimi partnermi.

Projekt TDS je navrhnutý tak, aby si ako dobrovoľník mal možnosť tráviť veľa času v horách. Chceme aby si spoznal Tatry v celej ich podstate, a preto vytvárame priestor pre voľný čas. Z tohoto dôvodu sa v TDS cez víkendy nepracuje. Veľa našich dobrovoľníkov využíva tento voľný čas na túry a spoznávanie Spiša a Liptova.

Ak chceš vedieť viac o projekte TDS, tak si prečítaj nasledovné dokumenty, ktoré riadia tento projekt: Regula TDS a Etický kódex TDS a Ročný program TDS.

Tešíme sa na stretnutie v Tatrách!

Pokračovať