← Späť na aktuality

Dobrovoľníci v ústrety doráňaným Tatrám – nová sezóna TDS 2014 je tu !

Túto jar nám príroda zase raz ukázala, akú má silu. Počas dvoch májových dní naše Tatry opäť zmenili svoju tvár. Tatranská bóra (prudký, padavý a chladný nárazový vietor) zničila hektáre lesa a sklomplikovala život nielen ľuďom spod Tatier, ale aj vzácnym živočíchom, či turistom, ktorí sa v lete do našich veľhôr chystajú. V tomto momente sme vďační, že v Tatrách začína nová letná doborovľnícka sezóna.

Po minuloročnej úspešnej sezóne Tatranskej dobrovoľníckej služby (TDS), počas ktorej sa u nás v Galérii Encián na Skalnatom plese vystriedalo viac ako 180 dobrovoľníkov, sú tu opäť doborovoľníci plní nových síl a nasadenia, pripravení pomôcť tatrám.

357809_ste-pripraveni_600x

Ste pripravení ? 🙂

Dobrovoľníkov TDS, ktorí majú radi prírodu a chcú jej pomôcť, tak čakajú už tradičné práce pri údržbe turistických chodníkov (prerezávanie chodníkov, čistenie drenážnych spustov, opravovanie lavičiek, zbieranie odpadu a pod.) a pri prevádzke Galérie Encián na Skalnatom plese, avšak tento rok nám príroda nadelila prácu navyše – pomoc pri spracovávaní novej kalamity.

Tatry sa na krátky čas stanú pre dobrovoľníkov domovom a TDS ich veľkou rodinou. Nič za prácu nepýtajú, no majú zabezpečené útulné vysokohorské ubytovanie v Dome hostí Tatranského okrášľovacieho spolku, ktorý sa nachádza v národnej kultúrnej pamiatke Encián na Skalnatom plese a stravu za nákladové ceny.

Počas práce v teréne, či pri pravidelných prednáškach s tatranskou tématikou sa však obohatia o hodnotné prírodné, historické, kultúrne, športové poznatky a nadobudnú nové priateľstvá.

Cieľom nášho tímu je, ukázať dobrovoľníkom Tatry tak, ako ich poznáme my tatranci – v celej ich kráse. Tento rok nám v 24 hodinovej starostlivosti o dobrovoľníkov pomôžu aj odchovanci z detských domovov. Od 14. júna do začiatku októbra sa tak na každý týždeň môže prihlásiť 20 dobrovoľníkov.

Podaktorí už okúsili dobrovoľnícky chlebíček minulú sezónu. Ak chceš aj ty pomôcť Tatrám, neváhaj, nájdi si v lete čas prihlás sa na stránke TDS www. krajsietatry.sk. Odmena nielen v podobe rôznych benefitov, ale i s dokonalým pocitom pokoja a harmónie či zadosťučinením, že si pomohol niečomu krásnemu, čím Tatry sú, bude stáť za to….

Tím Tatranskej dobrovoľníckej služby