Chcem vystavovať

Tatranský okrášľovací spolok ponúka umelcom k dispozícii bezplatne exkluzívne priestory v Galérii Encián na Skalnatom plese, ktorá je najvyššie položenou výstavnou halou (kunsthalle) v strednej Európe. Funkcionalistická budova bývalej hotelovej časti stanice visutej lanovky Wiesner ukrýva nečakane pôsobivý interiér. Galéria Encián si vytýčila cieľ poskytnúť priestor najmä mladým začínajúcim talentovaným umelcom moderného umenia.

Jej atraktívna lokalita vo vysokohorskom prostredí a krásny výhľad je to pravé pre ľudí, ktorí hľadajú krásu prírody a pritom si chcú vychutnať moderné umenie. Vstup do Galérie je vždy bezplatný.

Presvetlené priestory sú predurčené na využitie pre umelcov hľadajúcich štýl, vkus, jedinečnosť a ducha prírody.

Originálne dispozície výstavných priestorov sú rozdelené na dve časti.

– Prvá časť – veľká sála má rozlohu 107 m2 . Ide o otvorený priestor, kde dokáže vyniknúť najmä sochárstvo, rezbárstvo prípadne iné priestorové umenie

DSC_0388

– Druhá časť – obrazáreň tzv. holopriestor má rozlohu 53 m2. Tento členitý priestor je priamo upravený tak, aby tu vynikla najmä maľba a fotka.

DSC_0374

 

Aké sú podmienky spolupráce?

Preferujeme mladých umelcov, ktorí doteraz ešte nikde nevystavovali alebo vystavovali len veľmi málo a majú talent.

Každého autora posudzujeme samostatne na základe odporúčaní, ktoré dostaneme od našich kamarátov z priateľských galérii a to: Galéria u Anjela a River Gallery.

Stačí, ak nám dopredu pošlete fotografie svojich diel s krátkym profesionálnym životopisom a prípadnými oceneniami. My sa Vám určite ozveme.

 

Čo Vám ešte ponúkame zadarmo k priestorom ?

V prípade vernisáže je to :

a) občerstvenie v podobe raňajkovej kávy a horského čaju

b) rozoslanie pozvánok v rámci interného mailing listu

c) pozvánka a zabezpečenie mediálnej podpory

d) lístky viazané na menný zoznam na kabínkovú lanovku a to:

–  umelec a 3 ľudia ako doprovod,

–  20 hostí pozvaných umelcom

e) príprava a distribúcia plagátov výstavy na území mesta Vysoké Tatry a propagáciu v miestnych novinách mesta Vysoké Tatry o konania výstavy

f) štandardná tlačová správa

V čase konania výstavy sú návštevníkom k dispozícii naši ochotní dobrovoľníci, ktorí poskytujú bezplatný výklad.

 

Čo si musíte zabezpečiť ?

Od umelcov sa vyžaduje transport umeleckých diel na Skalnaté pleso a ich inštalácia v priestoroch galérie. Počas inštalácie Tatranský okrášľovací spolok poskytuje len (I) lístky na kabínkovú lanovku za účelom vývozu umeleckých diel na Skalnaté pleso a (II) bezplatné užívanie priestorov.

Vývoz musí byť vopred odsúhlasený kanceláriou spolku s uvedením dátumu, času a podrobnosťami vývozu.