Aktivity v okolí

Horolezectvo:

Skalnatá dolina sa nachádza pod stenami Huncovského, Kežmarského a Lomnického štítu. Preto najmä horolezci využívajú steny Kežmarského štítu a Lomnického štítu a zdolávajú jeden z najťažších horolezeckých hrebeňov v Tatrách Vidlový hrebeň. Zaujímavá túra je taktiež od Zeleného plesa cez Medené lávky na Lomnický štít.

Viac info: http://www.tatry.nfo.sk/dolina.php?dolina=02:Skalnat%E1-dolina

Skialpinizmus:

Masív Lomnického sedla a Lomnickej veže ponúka niekoľko zaujímavých túr pre pravdivých skialpinistov do Malej Studenej doliny. zaujímavý z lyžiarskeho pohľadu je aj žľab medzi Kežmarským a Huncovským štítom . Niekedy pri veľmi dobrých snehoch neohrdneme ani Škaredým žľabom spod Lomnickej kopy. Ale POZOR skialpujeme len do apríla, potom sa prebúdzajú svište.

Okrem toho Encián ponúkne pre „fitness“ skialpinistov, ktorí zdolávajú na skialpinistických pásoch len zjazdovky, teplý čaj.

Vzdelávacie aktivity:

Na chodníku okolo jazera Skalnaté pleso je vybudovaný náučný chodník Tatranská divočina, ktorý nadväzuje na horské detské ihrisko Tatranská divočina. Okrem toho sa vieme dohodnúť aj na otvorení hvezdárne a blízkeho observatória.